Adana Tabip Odası Sağlık Korosu

Şef Mustafa Toprak

Kuruluş Tarihi: 1992

Kurucu Üyeler:  Süleyman Aslaner, Suphi İdrisoğlu, Mehmet Kıyıcı ve Hüseyin Çetin Yener

Başkan:  Süleyman Aslaner

Şef:   Mustafa Toprak

Çalışma Yeri:  Acıbadem Hastanesi Konferans Salonu

Çalışma Günü:  Pazartesi

Konser Tarihi:

İletişim: 0532 257 23 41

Süleyman Aslaner

Adana Tabip Odası Sağlık  Korosu, 1992 yılında Dr. Süleyman Aslaner’in öncülüğünde Suphi İdrisoğlu, Mehmet Kıyıcı ve Hüseyin Çetin Yener’in iştirakleri ile kuruldu. Kuruluşunda başkanlığa seçilen Dr. Süleyman Aslaner bu görevi 27 yıl süre ile yaptı ve aynı zamanda kemanı ile koronun saz heyetinde hiç ara vermeden görev yaptı.

Suphi İdrisoğlu

Sağlık Korosu’nun kuruluşunda Suphi İdrisoğlu hocalığa getirildi ve yedi yıl süre ile hocalık yaptı, konserleri yönetti. 1999 yılında hocalık ve şeflik görevine gelen Ecz. Reyhan Karataş, 8 Ocak 2002 tarihinde ölene kadar bu göreve devam etti. Reyhan Karataş’ın vefatından sonra Diş Hekimi Mustafa Toprak koroyu üç yıl idare etti.

2006 yılında Mustafa Taşçı yönetiminde 2017 yılına çalışmalara devam eden Sağlık Korosu’nu 2017 yılından sonra Dt. Mustafa Toprak çalıştırıyor. Mustafa Hoca musiki birikimi iyi olan ve üstlendiği görevin hakkını veren düşüncenin adamıdır. Suphi İdrisoğlu’ndan aldığı ud dersleri ve Adana Büyükşehir Belediyesi Ali Şenozan Konservatuarı’nda Uğur Doğan Türe ve Ercan Çulhaoğlu gibi hocaların talebesi olması bu donanımın nedeni diyebiliriz.

Reyhan Karataş

Koro konserlerini amatör sazlarla vermektedir. Udlarda Fatma Dilber, Dr. Hamza Avcı, Dr. Hasan Boğa, Bahri Özügergin. Kemani Dr. Süleyman Aslaner, Kanunlarda, Nüvit Kaya, Kemal Filazi,  Neyzen Yusuf Filazi, bendir Gülesen Çalıkuşu ve ritim sazda Mustafa Özügergin, Selahattin Kurt hizmet veriyor.

Dr. Hamza Avcı ise koroya nazariyat dersleri verdiği gibi Ud’u ile saz heyetinde görev yapıyor. Dr. Abdurrahman Yıldırım, Dr. Ahmet Tuğanalp, Dr. Mehmet Kahya, Dr. Osman Aksoy, Dr. Selda Üzer, Ecz. Ahmet Gergin, Ecz. Gönül Soydan koronun sağlıkçı kadrosunu oluşturuyor.

Mustafa Taşçı

Ayşe Şahin, Azra Özbek, Bilge, Yılmaztürk,Çiğdem Arabacı, Çiğdem Esencan, Emel Coşkun, Fikriye Esen, Filiz Özkan, Nazife Çivi, Neslihan Narlı, Nevin Katlav, Nilgün Aksoy, Sema Ercan, Serpil Akar, Sevgi Üzer, Sevilay Gözüküçük, Sibel Dişlen, Süheyla Gergin, Süreyya Bayrakta, Yelda Serçe, Yücel Gür, Zeynep Ümit Yüzer, Adnan Akkaş, Ahmet Aslan, Ahmet Bayraktar, Ahmet Tuğanalp, Ali Ekrem Arabacı, Davut İmir, Hayrullah Azko, Kadircan Özbek, Metin Ant, Mustafa Kıvrakdal, Nadir Dişlen, Nasır Coşkuntuncel, Necati Sunguray, Nevzat Mutlutürk, Osman Balceli, Reşat İpekbayrak, Savaş Kavakbaşı icra heyetini oluşturuyor.

Mustafa Toprak

Çalışmalarını Acıbadem Hastanesi Konferans Salonu’nda her Pazartesi günü saat 18,30 Dr. Hamza Avcı yönetiminde solfej, usul ve makam dersleri veriliyor. Saat 19.30’da Dt. Mustafa Toprak yönetiminde müzik eğitimi yapılmaktadır.