Seyhan Musiki Derneği

Kuruluş Tarihi: 1996

Kurucu Üyeler:  Bahri Özügergin , Ayşe Dudu Doğan , Nurdan Nar , Abdulkadir Salar , Tuğrul Saybaşılı , Işıl Saka ,Hilmi Sulu , Berat Palaz

Başkan:  Tuğrul Saybaşılı

Şefler:   Hilmi Sulu – Olcay Anıl Ağan

Çalışma Yeri:  Dernek Binası

Çalışma Günü:  Pazartesi

Konser Tarihi:27 Ocak 2020

İletişim: 0542 272 82 22 – 0533 373 20 70

Döşeme Mahallesi 24 sokak, No: 4  Seyhan/Adana

Başkan Tuğrul Saybaşılı

Seyhan Musiki Derneği 1989 yılında SASA Suni sentetik Fabrikasında faaliyetlerine başladı. Bir yıl gibi bir süre” SASA Korosu ” olarak çalışmalarını Şef Işıl Saka yönetiminde sürdürdü.

1990 yılında Döşeme Mahallesi 24 sokak, 24 no’lu adreste ,” Seyhan Müzik Topluluğu ” adı altında toplanarak 1996 yılına kadar devamlılığını sürdürdü.

Işıl Saka

1996 yılında resmi kimliğine kavuşarak ” Seyhan Musiki Derneği ” olarak Adana Musikisine hizmet vermeye başladı. Şef Işıl Saka yönetiminde bünyesinden genç solistler ve bestekârlar yetiştiren derneğin kurucu üyeliğini; Bahri Özügergin , Ayşe Dudu Doğan , Nurdan Nar , Abdulkadir Salar , Tuğrul Saybaşılı , Işıl Saka ,Hilmi Sulu , Berat Palaz yaptılar.

2002 yılında Işıl Saka ‘nın dernekten ayrılması ile Zeki Büyükipekçi iki yıl süre ile koro şefi olarak hizmet verdi.

Hilmi Sulu

2004 yılında  Şef Hilmi Sulu yönetiminde bugüne kadar çalışmalarını sürdüren Seyhan Musiki Derneği ‘nin Başkanlığını Tuğrul Saybaşılı yürütmektedir.

İki yıl süre ile kanuni Gökhan Soygül şeflik görevinde bulundu. Hayrettin Arpacı ve Olcay Anıl Ağan  birlikte çalışarak şeflik görevini yürüttüler. Şu anda Hilmi Sulu ve Olcay Anıl Ağan hocalık ve şeflik görevini birlikte sürdütmektedir.

Olcay Anıl Ağan

Seyhan Musiki Derneği çalışmalarını her Pazartesi günü, dernek binasında 18,30 – 19,30 saatleri arasında Bestekar Abdulkadir Salar yönetiminde nazariyat dersleri ve saat 19,30 ‘ da  ise Şef Hilmi Sulu yönetiminde koro ve solo çalışmaları yapılmaktadır. Bu çalışmalar sonunda yılda iki defa konser vererek, musikişinasların beğenisine sunuyor.

Bahri Özügergin, Abdulkadir Salar, Hayrettin Arpacı dernekte amatörce hizmet ederken, bestekârlık hayatlarına devam ediyorlar. Dernek Konserlerinde zaman zaman bu bestekârların eserleri icra ediyor.