Neşat Özsayın

1956 yılında Adana’da doğdu. Ankara’da Elektrik Teknikeri öğrenimini tamamladı.

1982 yılında Özsayın Teknik Cihazlar firmasını kurarak iş hayatına adım attı. Kısa sürede soğutma sektöründe adından söz ettirmeye başladı. 1991 yılında firma, Özsayın Teknik Cihazlar Isıtma Soğutma Taah. San. Tic. Ltd. Şirketi olarak sektörde belirli aşamalar kaydederek yurt dışına açılmıştır.

 2008-2013 yıllarında Adana Ticaret Odası’nda meclis üyeliği yaparak sektörünü  temsil etti.

1984 yılında Adana’nın Sesi Derneği’nde Hocası Reyhan Karataş ile müzik hayatına adım attı. Yedi yıl bir fiil çalışmalara katıldı. Uzun süren bir aradan sonra Gönül Bahçesi Derneği’ni kurarak Suphi İdrisoğlu eşliğinde iki yıl çalışmalarını sürdürdü.

Daha sonra İl Kültür Korosunda iki yıl müzik çalışmalarına devam etti. Türk Sanat Müziğine olan tutkusundan dolayı 2016 yılında kurduğu Hoş Seda Musiki Derneği’nde, Pınar Özkan şefliği eşliğinde müzik hayatına devam ederek Türk Sanat Müziğinin yaşatılması, yeni nesillere intikal edilmesi konusunda büyük bir çaba göstermektedir.

Adana Korolar Federasyonu Kurucu Üyeliğinde çalıştı ve Yönetim Kurulu üyeliğinde hizmet vermektedir. Adana Yelken Kulübü ve İSEDA İklimlendirme Soğutma Eğitim Danışma ve Araştırma Derneği’ne üyedir.