Pınar Özkan

1974 yılında Adana’da doğdu. Küçük yaşta aile içinde yapılan meşklerle almış olduğu kulak dolgunluğu ile müziğe aşkı başladı. İlkokulda Faik Kasapoğlu’ndan aldığı flüt dersi ile müzik şevki gelişti.

16 yaşımda ABB Konservatuvarı sınavını kazandı. O dönemde Konservatuvar hocası Suphi İdrisoğlu ile çalışma imkanı buldu. Daha sonra Seyhan Musiki Derneğine başladı orada da Işıl Saka’dan aldığı derslerle musiki bilgisini geliştirdi. 20 yıl Seyhan Musiki Derneği’nde Hayrettin Arpacı ve Hilmi Sulu’dan faydalandı.   ABB Konservatuvarı ‘nın icra heyetinde öncelikle Uğur Türe ile sonrasında görevi devralan Ali Şenozan ile yaptığı çalışmalarla musikinin içine iyiden iyiye girdi.

Bu almış olduğu eğitimleri profesyonel müzik hayatıma taşıdı ve uzun yıllar elit mekânlarda sahne aldı.

Toktay Sökmen Musiki Derneği’nde solistlik yaptığı dönemde hocası Bekir İnak’ın teşviki ile şeflik yapmaya başladı.

2015 yılında Hoş Seda sanat Müziği Derneği’ni çalıştırmaya başladı ve çalıştırmaya devam ediyor.

Özkan Aile Korosu. Beste, Pınar,Yavuz Özkan

Adana musikinin tanınmış sanatçısı Yavuz Özkan’la evlendi. Bu evlilikten Beste adında kızları doğdu. Beste, önce çocuk yaşta güzel sesi ve yorumuyla ilgi çekti. Daha sonra yüzme sporunda başarılar elde etti.

Yedi yaşında Gençlik Spor Kulübü’nde lisanslı sporcu olarak göreve başladı, göstermiş olduğu başarılardan dolayı Türkiye olimpiyatlara hazırlama merkezinde profesyonel olarak yüzmeye başladı. Türkiye beşinciliğini alan Beste uluslar arası platformunda yüzmeye hak kazandı.  Almanya’da yapılan yarışmada Türkiye’mizi temsil etti.