Serant Gülşen

1940 yılında  Adana ‘da doğan  Serant Gülşen, üç çocuklu musikişinas ailenin büyük oğludur. Babası Ahmet Gülşen devrin en iyi ud çalan üstadıydı

Müziğe babasının teşviki ile lise çağlarında Ud çalarak başladı. Kısa zamanda babası Ahmet Gülşen gibi güzel Ud icra etmesi ile dikkati çekti.

Üniversite yıllarında İ.Ü. Türk Sanat Müziği Korosu’na girdi. Burada Abidin Gerçeker ve TeomanÖnaldı‘nın yönettiği korolara devam etti. Üsküdar Musiki Cemiyeti’ne de giden Gülşen, Bu cemiyette Emin Ongan‘da faydalandı.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra 1966 yılında Zehra Hanım ile evlendi.

Bu evlilikten 1968 yılında Behiç, 1972 yılında Ahmet Celil ve 1977 yılında Behnan doğdu. Çocukları Ud, Klavye ve Gitar dersleri aldı fakat aktif alanda uğraş vermedi.

1968 yılında askerliğe Bolu Orduevi Gazino Subayı olarak başladı ve 1970 yılında aynı yerde Disiplin Subayı olarak tamamladı. Adana ‘ya döndü ve Adana Barosu’na kayıt yaptırarak avukatlık görevine başladı.

1973 yılında Adana Barosu disiplin kurulu üyeliği yapan Serant Gülşen, 1980 yılında da Adana Barosu Genel Sekreterliği görevinde bulundu.

1983 yılında Faik Kasapoğlu yönetimindeki Öğretmenler Korosu’na giren Gülşen, 1999 yılında ayrılıp arkadaşı Kemani Barış Nakipoğlu ile birlikte Adana Baro Oda Korosu’nu kurdu.  

Sağlık nedenlerinden musikiye ara verdi fakat musikiden kopmadı.